پرینورافی

تنگ کردن واژن

مادر شدن یک احساس توصیف ناپذیر است، می توان گفت بچه دار شدن جوهره زندگی یک زن است. اما یکی از عوارض زایمان از بین رفتن انعطاف پذیری و گشاد شدن واژن می باشد. در طول مدت بارداری، عضلات واژن و گردن رحم باز شده و گشاد می شوند، تا اینکه زایمان باعث شل شدن عضلات دیواره واژن و گشاد شدن آن می شود. در برخی از زایمان‌ های طبیعی به علت بزرگ بودن سر جنین، خارج کردن جنین از رحم با مشکل رو به رو می‌ شود که در این صورت پزشک، لبه‌ های پایینی واژن را پاره می‌ کند و پس از زایمان آن را می ‌دوزد.

تنگ کردن واژن روش های مختلفی دارد از جمله تنگ کردن واژن با تمرینات گکل، تنگ کردن واژن با نخ، پرینورافی، تنگ کردن واژن با لیزر و یا بخیه زدن واژن.

پرینورافی یکی از روش های تنگ کردن واژن می باشد ، که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است ، این جراحی بسیار تاثیر گذار می باشد.

کاندیدای مناسب تنگ کردن واژن

در صورتی که از یکی از موارد زیر رنج می برید، می توان گفت که شما کاندیدای مناسب تنگ کردن واژن می باشید:

  • اگر احساس می کنید واژنی شل دارید.
  • اگر احساس می کنید ترشحات واژنی شما بسیار زیاد است و از رابطه جنسی لذت نمی برید.
  • اگر احساس می کنید همواره تامپون ها از واژن شما خارج می شود.
  • اگر شریک جنسی شما از آمیزش جنسی ناراضی است.
  • اگر از مشکلات ادراری مانند بی اختیاری رنج می برید.
  • اگر احساس می کنید در حین انجام فعالیت های روزانه یا تمرین های ورزشی، مقداری باد شکم از واژنتان خارج می شود. ممکن است خروج این باد بسیار کم و جزئی و بدون هیچ گونه صدایی باشد.
  • اگر به صورت دائم به عفونت واژنی مبتلا می شوید.

توصیه می شود در صورتی که از بیماری های مزمن مانند دیابت و… رنج می برید، قبل از عمل تنگ کردن واژن حتما بامتخصص زنان  خود مشورت نمایید. همچنین توصیه می شود قبل از بهبودی کامل بخیه های زایمان هیچ گونه اقدامی جهت تنگ کردن واژن نکنید. دقت شود که عمل تنگ کردن واژن یا در حین عمل با زدن چند بخیه انجام می گیرد و یا بعد از بهبودی بخیه های زایمان انجام می شود. در صورتی که پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد ممکن است با زدن بخیه های اضافی واژن را بسیار تنگ نمایید و در این حالت بیمار در حین رابطه جنسی درد زیادی را متحمل می شود، که همین مورد باعث سرد مزاجی زن خواهد شد. لذا توصیه می شود در انتخاب پزشک خود حتما دقت کافی داشته باشید.