لیزر جوانسازی واژن

جراحی زیبایی واژن یکی از جراحی های پر طرفدار در بین بانوان شناخته شده است ،جراحی زیبایی واژن کاربرد های فراوانی دارد و می تواند تاثیرات مثبت و  بسیاری را از خود به جای بگذارد . جراحی زیبایی واژن با تشدید عضلات داخلی  واژن ،سبب سفتی واژن می شود ،همین سفتی واژن  تاثیرات مثبتی بر زندگی فرد می گذارد . بانوان با افزایش سن و زایمان های مکرر در بیشتر موارد دچار شلی و افتادگی واژن می شوند .

جراحی زیبلایی واژن می تواند تمام مشکلات افتادگی و شلی واژن را در کوتاهترین زمان ممکن  از بین ببرد . جراحی زیبایی واژن یک روش جراحی است که به صورت سرپایی برای بانوان انجام می شود و تقریبا در کمتر از ۲ ساعت زمان نیاز دارد  .

متخصص زنان در طی جراحی با کمک بی حسی موضعی جراحی را انجام می دهد تا فرد در طی جراحی دردی را احساس نکند .

علت انجام جراحی زیبایی واژن

 • یائسگی

یائسگی یعنی قطع دوران قاعدگی که از سن ۵۰ سالگی به بالا شروع خواهد شد. یائسگی از جمله مواردی است که بر روی روابط جنسی تأثیر می گذارد و اختلال ایجاد می کند. از جمله این اختلالات شل شدن و تغییرات ظاهری در واژن است. برای درمان این مشکل می توان جراحی زیبایی واژن را انجام داد.

 • کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی واژن

کاندیدای ایده آل برای جراحی زیبایی واژن یک زن سالم است که احساس می کند که کانال واژنش به دلیل زایمان ،افزایش سن و موارد دیگر شل و یا افتاده شده است . خوشبختانه علم پزشکی در این زمینه پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و می توان به راحتی این مشکلات را برطرف کرد .

 • روشن کردن پوست ناحیه تناسلی

میزان رنگ تیره پوست ناحیه تناسلی در هر یک بانوان متفاوت است. برخی از بانوان از داشتن این تیرگی بسیار نگران هستند و احتمال این را می دهند که به دلیل عدم بهداشت و عفونت به وجود آمده که این فکر اصلا درست نیست و از جذابیت بانوان اصلا کم نمی کند.

 • نهان سازی کلیتورال

با نهان سازی کلیتورال بافت ناحیه کلیتوریس برداشته می شود و تمام مشکلات ناشی از نارسایی های تحریک جنسی با کمک این جراحی رفع می شود .

 • تقویت نقطه G

نقطه G در بین زنان به عنوان نقطه تحریک جنسی شناخته می شود .در بعضی موارد دیده می شود که بنا بر دلایلی افراد از رابطه جنسی خود شکایت می کنند ،با تقویت نقطه G در زنان می توان تغییر قابل ملاحظه ای در ارگاسم و تحریک جنسی ایجاد کرد . در طی جراحی برای تقویت نقطه G متخصص زنان به دیواره جلویی واژن کلاژن تزریق می کند که این عمل سبب بالا رفتن لذت جنسی در زنان می شود .

دو دسته اصلی از زنان به دنبال جراحی زیبایی واژن و تناسب اندام خود وجود دارند ،دسته اول کسانی که با شرایط مادرزادی مبتلا به اختلالات ناحیه واژن هستند و کسانی که بدون شرایط زمینه ای به این اختلالات مبتلا هستند ومایل به تغییر ظاهر اندام تناسلی خود می باشند .

اگر بخواهیم عوارض جراحی زیبایی واژن را نام ببریم ،باید بگوییم این عوارض بسیار نادر هستند و در مدت زمان کوتاهی به طور طبیعی برطرف می شوند .

عوارض احتمالی مانند خونریزی، عفونت و غیره نیز وجود دارد که بسیار نادر است ،در صورت بروز این عوارض جای نگرانی نیست ،به راحتی در مدت کوتاهی برطرف و از بین می روند ،بهتر است قبل از جراحی با متخصص زنان خود در رابطه با جراحی زیبایی واژن صحبت کنید و با دید باز این جراحی را انجام دهید .

مزایای جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن مزایا فراوانی دارد و می تواند تغییرات قابل ملاحظه ای در زندگی شخصی فرد ایجاد کند .

 • بهبود روابط جنسی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • دوران بهبودی بسیار کوتاه و کم
 • فرد بعد از جراحی ظرف مدت ۲۴ ساعت می تواند فعالیت های خود را از سر بگیرد .
 • بیمار بعد از جراحی درد بسیار کمی را احساس می کند .
 • در طی این جراحی ها نیاز به بخیه نمی باشد .
 • از بین رفتن مشکلات زناشویی

آزمایشات قبل از جراحی زیبایی واژن

آزمایش خون

از مهمترین آزمایش هایی که قبل از جراحی های زیبایی واژن، باید انجام شود، آزمایش خون است. در این آزمایش میزان انعقاد خون، تعداد پلاکت های خون و بیماری های مربوط به خون بررسی می شود. زیرا در هنگام جراحی باید، جراح زیبایی واژن از مزان و ضعیت انعقاد خون کاندید جراحی مطلع باشد.

آزمایش کلیه و تست قند خون

معمولا از خانم هایی که دارای ۴۰ سال سن به بالا هستند، به دلیل آن که عملکرد کلیه ممکن است در این گروه سنی با اختلال باشد، آزمایش های مربوط به کلیه گرفته می شود. همچنین در این گروه از افراد باید قبل از انجام جراحی زیبایی واژن آزمایش قند خون گرفته شود.

تست عملکرد قلب

برای اطمینان از عملکرد صحیح قلب این تست گرفته می شود. زیرا ممکن ایت فرد به دلیل داشتن استرس کمی مشکل پیدا کند.

تست پاپ اسمیر

به دلیل آن که قرار است تا در داخل واژن تغییراتی اعمال شود، باید قبل از انجام جراحی زیبایی واژن تست پاپ اسمیر از فرد گرفته شود. این تست ۳ ماه قبل از انجام جراحی گرفته می شود. تا تمامی بیماری ها و مشکلات واژن توسط جراح زیبایی واژن بررسی شود، بعد از آن درمان شده سپس اقدام به جراحی زیبایی واژن نماید.

سابقه تبخال تناسلی

قبل از انجام جراحی زیبایی واژن و در جلسات مشاوره قبل از جراحی، در صورتی که کاندید جراحی به تبخال تناسلی مبتلاست باید به جراح اطلاع دهد. در صورت اطمینان از این که فرد به این تبخال مبتلا نیست، می توان جراحی زیبایی واژن را انجام داد.

آزمایش تیروئید

از جمله مهمترین آزمایش هایی که باید قبل از جراحی زیبایی واژن از فرد گرفته شود، آزمایش تیروئید است. در صورتی که کاندید جراحی زیبایی واژن به تیروئید مبتلا نباشد، می تواند جراحی زیبایی واژن انجام دهد.

خانم هایی که دارای پرکاری تیروئید هستند، باید اول پرکاری تیروئید درمان شود.